Wykończenie nowego mieszkania od dewelopera

nowe mieszkanie

Kupując nowe mieszkanie od dewelopera, pamiętajmy o tym, że wymaga ono wykończenia wnętrz. Początkowo trzeba rozplanować wszystkie prace po kolei, a także określić koszty, które jesteśmy w stanie ponieść.

Ekipa wykończeniowa czy samodzielne wykończenie?

Jeśli posiadamy dokładny plan wykończenia mieszkania pod klucz, możemy określić, jakie prace jesteśmy w stanie sami wykonać. To znaczna oszczędność kosztów, jednak jeśli nie jesteśmy pewni, czy damy sobie radę – skorzystajmy z pomocy fachowców takiej firmy jak BB Construction. Najłatwiejszym etapem jest malowanie ścian, z którym każdy powinien sam sobie poradzić. Trudniejsze prace zostawmy profesjonalistom, aby cieszyć się doskonałą jakością wykonania i uniknąć błędów.

Co obejmuje stan deweloperski?

Mieszkanie od dewelopera zazwyczaj cechuje się tym, że wnętrza mają gotowe ściany z położoną gładzią. Wyrównane podłogi są gotowe do układania płytek lub paneli. Najczęściej mieszkanie ma instalacje, które można modyfikować i drzwi zewnętrzne. Zazwyczaj wewnątrz znajduje się pełna instalacja grzewcza (kaloryfery i piec CO). Dokładne aspekty z tym związane zależą od umowy i tego, co ustali deweloper z kupującym.

Wykończenia wnętrz zgodnie z planem

Rozplanowanie działań jest niezwykle potrzebne i pozwala zaoszczędzić czas. Początkowo zajmijmy się montażem drzwi, następnie możemy przejść do malowania ścian i sufitów. Malowanie nie jest skomplikowanym procesem, dlatego możemy je wykonać nawet samodzielnie.

Pamiętajmy o…

Przed rozpoczęciem prac należy zmodyfikować według potrzeb elementy tj. układ gniazdek, lamp, wejść telewizyjnych itp. Po pomalowaniu przechodzimy do montowania podłogi. Później montujemy meble na gotową podłogę. Podobnie należy działać w kuchni i łazience – najpierw ściany i podłogi, później montaż sprzętów, mebli, umywalek, prysznica i tak dalej. Niezwykle ważna jest dobra organizacja pracy, która wpłynie na czas remontu i efekt końcowy. W tym przypadku pomocne okażą się porady fachowców, którzy wskażą, o jakich etapach trzeba pamiętać i jakich materiałów używać.

Wykończenia mieszkania pod klucz nie muszą być stresującym przedsięwzięciem. Jeśli zadbamy o plan wykończenia wnętrza i etapy poszczególnych prac, a także zatrudnimy ekipę remontową – taki proces przebiegnie sprawnie i bez większych problemów. Wymarzone mieszkanie będzie nam służyć przez wiele lat, jeśli nie przez całe życie, dlatego warto dołożyć wszelkich starań, aby było ono nowoczesne i zgodne z potrzebami domowników. Inaczej bowiem rozplanujemy mieszkanie dla jednej osoby, inaczej dla rodziny z dziećmi.