Samochód dla twojej firmy

deska rozdzielcza

Dziś nieważne czy zakładamy małą firmę, czy posiadamy już sporej wielkości przedsiębiorstwo to i tak prawdopodobnie będziemy musieli zaopatrzyć się w przynajmniej jeden pojazd firmowy. To naprawdę nieuniknione! Problem zaczyna się jednak wtedy, gdy nachodzi czas na podjęcie decyzji – który samochód będzie dla nas najlepszy? Dziś postaramy się wam to wyjaśnić!

Czego potrzebujemy?

Na samym początku musimy zastanowić się nad tym, co tak naprawdę jest nam potrzebne, aby nasza działalności funkcjonowała w odpowiedni sposób. Jeżeli zajmujemy się sprzedażą produktów do klienta detalicznego, to absolutnie wystarczy nam normalnej wielkości, ekonomiczny samochód osobowy. Inaczej będzie w przypadku na przykład firmy przeprowadzkowej, w której nie obędzie się bez sporej wielkości furgonetki, mogącej pomieścić wszystko, co będzie nam niezbędne. Gdy natomiast pracujemy w miejscach, gdzie dojazd jest niełatwy, przydatny okaże się napęd na cztery koła!

kierowca samochodu

Ile zapłacimy za jego używanie?

Warto wziąć także pod uwagę spalanie waszego samochodu firmowego, gdyż będzie to główny koszt, jaki będziemy ponosić przy jego eksploatacji. Silniki benzynowe, są bardzo solidne, jednak ich wysokie spalanie i rosnące ceny benzyny bywają naprawdę trudne do przełknięcia. Co do silników diesla, to tracą one coraz bardziej na znaczeniu, głównie poprzez coraz ostrzejsze obostrzenia z organów władzy. Warto zastanowić się nad tym, aby zdecydować się na instalację LPG, której popularność rośnie niemalże z miesiąca na miesiąc! Wystarczy spojrzeć na cenę gazu i zrozumiemy, skąd bierze się jego siła! Oszczędności pojawią się niemalże same, a my będziemy mogli przeznaczyć na inną działalność operacyjną naszej firmy!

tempomat samochodu

Podsumowanie

Oczywiście musimy pamiętać o tym, że to tylko jedna ze stron zakupu służbowego samochodu. Nie wspomnieliśmy przecież o jednym z najważniejszych czynników, czyli cenie! Mamy jednak nadzieję, że zachowacie się mądrze i kupicie coś, co sprawi, że spokojnie utrzymacie ten samochód!