Dwa najczęstsze błędy przy rekrutacji IT

Branża IT to bez wątpliwości jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi biznesu i nie sposób dziś nie docenić jej siły. Mimo tego często da się dostrzec problemy, z jakimi się ona zmaga! Zdecydowanie na pierwszym miejscu jest to, że rekrutacja do firm zajmujących się tymi zagadnieniami, wcale nie działa na tych samych dobrze Wam znanych zasadach! Jak więc pozyskiwać pracowników do swojej firmy, w sposób szybki przede wszystkim skuteczny? Pozwólcie, że wskażemy Wam dwie największe kłody, które rzuca nam ta sytuacja.

Problem numer jeden

Pierwszym problem w efektywnym rekrutowaniu pracowników działu IT może napotkać już na samym początku procesu, na poziomie budowania ogłoszenia o pracę. Na pewno wiele razy widzieliście takie, które mydlą oczy kandydatom pustymi frazesami, które nie wiadomo jak można zrozumieć. Przecież dla każdego z nas „atrakcyjne wynagrodzenie”, „młody i dynamiczny zespół” czy „szerokie możliwości rozwoju” oznacza co innego i oczekiwania mogą się znacznie różnić. Właśnie dlatego, zalecamy Wam zawarcie tam wyłącznie konkretów. Nie czarujmy nikogo takimi zwrotami, a zawrzyjmy informacje na przykład o wykorzystywanych technologiach. To dla specjalisty znacznie konkretniejsza informacja niż „wspaniała atmosfera”.

Wynagrodzenie i perspektywy

Co zrobić, jeżeli zainteresujemy pracownika swoją ofertą? Sprawa jest prosta, w większości przypadków otrzymamy pytania o wynagrodzenie i ścieżkę rozwoju w naszej firmie. Dlaczego to takie ważne? W sprawie zarobków pozwoli om t na proste porównanie poszczególnych ofert, gdyż przy taki dużym zapotrzebowaniu na ich pracę, to rekrutowani IT specjaliści decydują o warunkach! Jeżeli uznają oni, że jest ono niezadowalające, to nie będą mieli skrupułów, aby odejść do innej formy? Warto także pokazać to, jak będzie przebiegała kariera pracownika. Pochwal się aktualnymi projektami, do których zostanie on wdrożony czy technologii, jakich będzie wykorzystywał na co dzień. Na pewno okaże się to świetnym pomysłem!

Więcej o błędach w rekrutacji IT dowiesz się na https://lobohr.pl/jak-nie-rekrutowac-pracownikow-w-it/

Podsumowanie

Jak widzicie sami, w przypadku rekrutacji IT pewne kwestie odbiegają od normalnego trybu tego procesu. Mamy jednak nadzieję, że przy następnej okazji nie popełnicie wspomnianych błędów i szybko znajdziecie to, czego szukacie. Pamiętajcie o jednym – IT jest bardzo konkretną branżą, więc trzeba się dostosować!