Biznes rozwija się w Łodzi

Z roku na rok coraz więcej inwestycji powstaje w zaniedbanych rejonach Łodzi. Deweloperzy wciąż myślą o nowych możliwościach rozbudowy i przebudowy zaniedbanych fabryk i kamienic. Właściciele firm spoglądają za to przychylnym okiem na rewitalizację miasta i otwierają tu swoje biura.

Od paru lat Łódź przeżywa prawdziwy renesans. Stare, opustoszałe i zaniedbane budynki są rewitalizowane bądź zastępowane nowoczesnymi budynkami. Wiele z nich przeznaczonych jest na potrzeby biznesu – jedną z takich inwestycji jest Imagine budynki biurowe.

Inwestycja powstaje przy skrzyżowaniu alei Piłsudskiego i Śmigłego-Rydza. Zgodnie z planem, najemcy będą mogli zacząć użytkować powierzchnie komercyjne tego obiektu już w III kwartale 2019 roku. Kompleks składa się z dwóch nowoczesnych budynków biurowych o powierzchni 14 800 metrów kwadratowych. Znajduje się tu także 2 400 metrów kwadratowych przeznaczonych na działalność handlowo-usługową. Uwzględniono również takie udogodnienia jak naziemny garaż z około 400 miejscami parkingowymi i 49 podwójnymi stojakami dla rowerów.

Inwestycje biurowe tego typu to dowód na to, że te zaniedbane tereny są lokalizacją atrakcyjną dla biznesów. W ten sposób jesteśmy świadkiem tworzenia się nowego centrum biurowego w samym sercu Łodzi. Ogromną zaletą tego zjawiska jest przywracanie miasta do życia. Nowoczesne budynki sprawiają, że okolice stają się dużo bardziej przyjazne dla mieszkańców i potencjalnych pracowników biurowych. Miasto wraca do życia oraz otwiera nowe horyzonty przed ludźmi, którzy chcą się rozwijać i tworzyć nową historię Łodzi.

Obecnie miasto staje się ważną lokalizacją biznesową. Często wymienia się ją wśród miast takich jak Warszawa, Wrocław czy Kraków. Sprzyja temu innowacyjność projektów powierzchni biurowych oraz lokalizacja w samym sercu kraju. Oprócz polskich firm, miasto przyciąga również uwagę zagranicznych inwestorów.

Łódź to miasto możliwości. W nadchodzących latach możemy oczekiwać, że stanie się silnym ośrodkiem biznesowym z polskim i zagranicznym kapitałem.